Nuke Sayısal Kompozisyon ve Efekt Sistemi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. manisa dedi ki:

  Nuke’yle sayenizde tanıştım. PC’me kurdum (v5,0). Ama ne yaptıysam videoyu içine atamadım(import). Bırakın videoyu resmi bile atamadım.
  Çok iyi olmasada orta seviyede premiere ve after effect kullanabiliyorum.
  Bu ne biçim programdırki çalışmaz. Nuke videolarınıda izledim ama ordakilerde hep içine videodur imajdır atılmış haldeydi.
  Yardım etmeniz umuduyla kolay gelsin.

  • Emin Urundas dedi ki:

   R harfine basarsanız size içine atacağınız görseli soran bi pencere çıkartacaktır.
   Saygılarımla

 2. admin dedi ki:

  Nuke’le tanışmanıza vesile olduğuma sevindim. Nuke gerçekten ilgi isteyen ve diğer birçok yazılımdan farklı çalışma sistemi olan bir yazılımdır(node tabanlı). Premiere, After Effects vb. yazılımları kullananlara oldukça farklı gelmesi doğaldır. Eğer çabukça hızlı iş çıkartmayı düşünüyorsanız, Nuke diğerleri kadar faydalı olmayabilir. Daha çok film üretim sürecine uygun bir yapısı ve kullanım alanı olduğunu, aklınızdan çıkartmamanızı tavsiye ederim.

  Node tabanlı yazılımlarda, resimleri okumak ve yazmak için yine bir node (bir işlem komutu) oluşturulan scripte eklemek gerekir. Bu nedenle diğer kullandığınız yazılımlardan farklı olarak, videoyu açıp üzerinde işlem yapmak yerine, videoyu açacak olan komutu projenize eklemeniz gerekir. Yeni bir projeye (script’e) başladığınızda, Node ekranına (Node Graph) sağ mouse tuşuyla basarak Image>Read sekmesini seçerseniz ya da Nuke 5’de solda yer alan ikonlardan en üsttekinden Read seçerseniz veya klavyeden “r” tuşuna basarsanız, resim/video yüklemenizi sağlayan arayüz karşınıza çıkar. Buradan sabit diskinizdeki resim/video yükleyebilirsiniz. Aynı şekilde kayıt için, node yığınının sonuna Write node’u ekleyerek, çalışmanızın sonucunu kayıt edebilirsiniz.

  kolay gelsin…

 3. dj ferdolx dedi ki:

  öncelikle slm bende aynı konudayım sizin gibi paylaşımcı insanlara gerçekten tşk ederim benimde kısa filim çalışmalarım var ama hep efekten yanayım sayenizde yeni tanıştım nuke ile bir iki konu izledim mükemmel sanırım bu işi sizinle çözecegiz yeni videolarınız 4 gözle bekleriz başarılarınız devamını dilerim saygılarımla DJ FERDOLX

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir