LG X130 Netbook Pil/Batarya Sorunu Çözümü

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

13 Cevaplar

 1. Özay Turay dedi ki:

  Allah senden ve diğer retro blogcularımızdan razı olsun.

  Bizimkiler neler yazmış diye bakarken hiç yazılımsal olacağını düşünmediğim pil sorununa çözüm buldum.

  Cihaz şimdi sorunsuz çalışıyor.

  Tekrar teşekkürler.

 2. arif dedi ki:

  hocam yazdıklarını harfiyen yaptım ama hala dolmuyor pil

 3. Gökhan AKBAŞ dedi ki:

  bende aynısını denedim adım adım ama olmadı neden acaba

 4. admin dedi ki:

  Bios update’in başarılı olduğuna eminseniz, pilinizin arızalı olma ihtimalini gözden kaçırmamanızı öneririm. Benim denediğim ve daha önce deneyip başarılı olan arkadaşlarda sorun Bios’tu… üzgünüm…

 5. arif dedi ki:

  o sorun okadar önemli değil de hocam başka bir sorunum daha var benim. bilgisayarımı açmak istediğimde fişi takıyorum direk açılmaya başlıyor ama açılmıyor iki kere açılır gibi yapıp kapanıyor sonra da güç düğmesine basıyorum ve ancak öyle açılıyor. bu konuda yardım edebilirmisiniz?

 6. ümit dedi ki:

  teşekkürler, update ile pil doluyor, işe yaradı..

 7. Melik dedi ki:

  Hocam yıllar sonra seni buldum Allah Razı Olsun, yukarıda açıklamalarına aynen katılıyorum. Yazıklar olsun vurdum duymaz insanlara. 4 tane pil satacağına bize çözümü söylese değil 4 pil evimdeki hereşeyi LG alırım. Bu nasıl iştir anlamış değilim. Tüketilsinde nasıl olur ise olsun, insanlık? Yardım? Vicdan??? artık amerikan tüketim çılgınlığı bizim milletimizde kabullenmeye başladı. Eskiden tamir vardı, yenileme kaldır at parça değiştirme yoktu. İphone alıyor adam arıza yapınca anında yenisini veriyor servis tamir yok. Youtube dan bir bakın adamın biri ÇİN de parça parça toplaya toplaya tamir ettirerek sıfırdan iphone 6s topluyor ve çalıştırıyor. Bu bukadar zor olmasa gerek, bizim örfümüz adetlerimizde yardım, zorda kalana kucak açma her zaman oldu her zamanda olsun. Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Ellerine sağlık. PC düzeldi verdiğin bilgiler sayesinde. Eski pc evet ama 3,5 saat gidiyor pili. Bundan vaz geçemiyorum.

 8. hasan erbilir dedi ki:

  Yalnız bu dosyanın içide sadece exe dosyası var. plaform.ini diye bir dosya yok. ilgilenirseniz sevinirim…

  • admin dedi ki:

   Açıklamada ifade edildiği gibi, .exe aslında paketlenmiş bir .rar/.zip dosyası. winrar ile içeriğini bir klasöre açtıktan (Extract), sonra platform.ini’yi göreceksiniz.

  • admin dedi ki:

   Açıklamada ifade edildiği gibi, .exe aslında paketlenmiş bir .rar/.zip dosyası. winrar ile içeriğini bir klasöre açtıktan (Extract), sonra platform.ini’yi göreceksiniz.

   • Aslan dedi ki:

    Yaw hocam batry falan 0 yaptım sonrasını beceremiyorum ilk notebok kullanıyorum terfi işlemi gerçekleştirin demişsiniz anlamadım

 9. Çağrı dedi ki:

  ben de en başta anlamadım tam sonradan çözdüm tüm herşeye rağmen sorun yaşayan arkadaşlar rar içinde yaptığımız değişiklikler geçersiz oluyor.
  “UL1F3G41_UI.exe dosyasının içeriğini winrar gibi bir araçla bir klasöre açın. Klasörde yer alan dosyalardan platform.ini dosyasını bir yazı editörle (notepad) açıp, BatteryCheck=1 satırını BatteryCheck=0 yapın ve kayıt edin.” uyarısına dikkat edelim rardan çıkardıktan sonra notepad kullanarak BatteryChech=0 değişikliğini yapalım kesin çözüm oluyor çok teşekkürler gerçekten çok faydalı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir